Kategorie wpisu: Biblioteki, Narzędzia, Polecane, Tutoriale, Webdesign
Akcje do Photoshopa – usuwanie tła

Akcje do Photoshopa – usuwanie tła

Przygotowując projekt dla jednego z klientów poszukiwałem ostatnio skryptu umożliwiającego usunięcie tła obrazków. Obrazków miałem bardzo dużo, dlatego za optymalne rozwiązanie uznałem zastosowanie skryptu umożliwiającego wykonanie zadania w sposób automatyczny.

Poszperałem trochę w internecie i znalazłem kilka stron www sugerujących różnorakie rozwiązania. Nie wszystkie jednak były odpowiednie dla mojego celu. W końcu jednak udało mi się znaleźć metodę idealnie odpowiadającą mojemu projektowi.

Usuwanie grafiki tła w Photoshopie to bardzo łatwa sprawa, jednak przy dużej ilości obrazów do obróbki całość może zająć sporo czasu.

darmowe skrypty do grafiki

usuwanie tła grafiki w photoshop

projekt graficzny bez tła

usuwanie grafiki tła projektu

Po pobraniu pliku, należy go rozpakować i wgrać w Photoshopie do panelu Actions panel menu (nie korzystam z wersji polskiej więc nie wiem jak to się tłumaczy) za pomocą funkcji Load Actions.

Mam nadzieję, że skrypt umożliwi Wam przyspieszenie prac nad projektami i będzie równie pożyteczny jak dla mnie. W internecie jest w końcu mnóstwo, darmowych do pobrania tekstur, a z tak sprytnym skryptem, można je w bardzo szybki i niezwykle efektowny sposób dostosować do naszych własnych potrzeb.

Skrypt można pobrać tutaj.

Skomentuj


Skomentuj