Kategorie wpisu: Narzędzia, Recenzje
Ciekawy skrypt galerii

Ciekawy skrypt galerii

Jakiś czas temu poszukiwałem jakiegoś ciekawego skryptu, który pozwoliłby mi stworzyć bank zdjęć udostępnianych innym za darmo. Jest to dość trudne. Dlaczego? Przede wszystkim brak jest sensownego darmowego oprogramowania, które spełniałoby te wszystkie funkcje. Właściwie to pogodziłem się już z tym, że jednak będę musiał sobie odpuścić ten pomysł, gdy znajomy podrzucił mi skrypt, o którym będę dzisiaj pisać.

CMS galerii internetowej stworzony przez Veppa jest bardzo ciekawym narzędziem, które oferuje całkiem sporo funkcji jak na swoją wagę. Szczerze mówią po zainstalowaniu tego systemu nie spodziewałem się aż takich możliwości. Jedyną rzeczą, która mnie odstraszała był wygląd strony. Bałem się, że jej budowa uniemożliwi jej modyfikację, co jak się później okazało, było błędem z mojej strony. Podpięcie szablonu, oraz przetłumaczenie strony okazało się bowiem wręcz banalne.

Co oferuje Veppa Wallpaper?

Zarządzanie zdjęciami na stronie
Zarządzanie użytkownikami
Komentowanie
Masowe dodawanie zdjęć bez rejestracji
System przyjazny SEO
Automatyczna zmiana rozmiaru zdjęć

Możliwości naprawdę sporo jak na darmową aplikację i trzeba przyznać, że jakość także jest stosunkowo dobra. Jedyne co mnie zraziło to niestety niewielka popularność skryptu. Okazuje się bowiem, że support stoi na bardzo niskim poziomie. Jednak ja osobiście ze skryptem sobie poradziłem bez problemu.

Ogólnie zdecydowanie polecam ten skrypt, jeśli ktoś chce założyć swoją galerię zdjęć. Jest on na tyle rozbudowany by mieć dużą kontrolę nad naszą stroną internetową.

Skomentuj


Skomentuj