Kategorie wpisu: SEO
Indeksowanie wpisów dla początkujących blogerów

Indeksowanie wpisów dla początkujących blogerów

Przyjąć można, że poziom indeksacji strony www w dużym stopniu wpływa na łatwość z jaką użytkownicy są w stanie odnaleźć naszą stronę oraz wpisy. Parafrazując powiedzieć można, że ilość zapamiętanych przez Google podstron wpływa na liczbę odwiedzin.

Jak zatem poprawić indeksację strony www i na co zwracać uwagę tworząc wpisy?

 1. Zwróć uwagę na treść oraz odpowiednio dopasuj ją do tytułu podstrony – jeżeli piszesz o indeksacji wpisów w blogach warto zadbać o to aby tytuł artykułu nawiązywał do treści. W szczególności pod uwagę brane są pierwsze zdania (około 25 słów) znajdujące się po tagu body. W treści kontekst nawiązujący do tytułu jest bardzo pożądany. Biorąc to pod uwagę lepiej jest rozpoczynać artykuł tekstem – grafikę oraz inne elementy rozsądniej jest umieścić poniżej.
 2. Warto jest wykorzystywać pogrubienie tekstu – treść w znacznikach <b></b> lub <strong></strong> wskazywana jest robotom indeksującym jako ta mająca szczególne znaczenie. Na tej samej zasadzie warto wykorzystywać jest nagłówki<hn>, opisy obrazków (alt)oraz pogrubienia hiperlinków. W przypadku nagłówków należy zachować ostrożność (nagłówki mają 6 poziomów – od h1 do h6 – nagłówek najważniejszy h1 powinien na stronie występować tylko raz). Treść znaleziona w nagłówku h1 jest tą na którą Google zwraca największą uwagę – zwyczajowo w nagłówku tym znajduje się tytuł strony.

Te proste zabiegi powinny w znacznym stopniu przyczynić się do poziomu indeksacji strony www. Oczywiście wysokie pozycje rankingowe zależą od znacznie większej ilości czynników niż jedynie te wspomniane powyżej. Algorytm Google bierze pod uwagę przeszło 300 czynników przy wyszukiwaniu i z całą pewnością zastosowanie się jedynie to wskazówek powyżej sukcesu nie gwarantuje. Gdzieś jednak trzeba zacząć….

Skomentuj


Komentarzy: 3 do “Indeksowanie wpisów dla początkujących blogerów”

 1. checkdsk pisze:

  czytałem też kiedyś gdzieś o tym, że dobrze jeżeli jest kontekst między titlem a treścią posta.
  ogólnie sensowne napisane, choć z całą pewnością nie wyczerpuje to tematu

 2. Paweł Mąka pisze:

  Niektóre strony indeksują się w kilka godzin a niektóre tygodniami. Trzeba dobrze przygotować stronę np przez dodanie mapy strony która ułatwia robotom pracę. U siebie opisałem kilka sposobó na mega szybką indeksację wordpress-a http://makapawel.pl/indeksowanie-stron-kilka-wskazowek/

  Pozdrawiam

 3. internautaa pisze:

  hmm bardzo ciekawe :)

Skomentuj