Kategorie wpisu: Grafika, Narzędzia, Webdesign
Color picker – pobierz kolory z dowolnej lokalizacji

Color picker – pobierz kolory z dowolnej lokalizacji

Color picker to bardzo ciekawa propozycja umożliwiająca pobieranie kolorów z dowolnego dokumentu (strony internetowej, plików graficznych, dokumentów itp.) W łatwy i szybki sposób umożliwia ono stworzenie palety pobranych kolorów będących potrzebnych przy tworzeniu kolejnych projektów graficznych.

O innych narzędziach pobierania kolorów pisaliśmy również tutaj i tutaj.

Color picker to mała aplikacja, która po zainstalowaniu na naszym komputerze umożliwia interaktywne tworzenie palet wybranych kolorów. Po uruchomieniu wyświetla się panel do którego umieszczane zostają pobierane kolory. W panelu do dyspozycji mamy 16 pól do których za pomocą myszki oraz kombinacji klawiszy ctrl+G wprowadzamy wybrane kolory. Wygodnym mechanizmem w który dodatkowo wyposażona została aplikacja jest opcja powiększania wybieranego pola.

Dzięki narzędziu w wygodny sposób możemy stworzyć czytelną bazę kolorów, którą następnie wykorzystać możemy przy tworzeniu własnych projektów graficznych.

Aplikacja jest darmowa, a jej twórcą jest firma Iconico. Narzędzie pobrane może zostać tutaj – color picker – pobieracz kolorów.

narzędzie pobierania kolorów dla projektów

Color Picker

Skomentuj


Jeden komentarz do “Color picker – pobierz kolory z dowolnej lokalizacji”

  1. webberMaster pisze:

    dodawałem ostatnio moduły adsense na moje strony www i dostosowanie kolorów za pomocą tego narzędzia było bardzo wygodne. faktycznie polecam – przydatne coś

Skomentuj