Kategorie wpisu: Pluginy, SEO, Tutoriale, Wordpress
Konfiguracja wtyczki All in one SEO dla WordPress

Konfiguracja wtyczki All in one SEO dla WordPress

Post Rating

W jednym z wcześniejszych artykułów dotyczącym polecanych wtyczek do WordPressa pisaliśmy o pluginie o nazwie All in one SEO. Ponieważ jest on bardzo ważny dla sposobu w jaki strona www widziana jest przez wyszukiwarki internetowe postanowiliśmy opublikować instrukcję jego obsługi.

Samo zainstalowanie pluginu niestety nie jest wystarczające. Wtyczkę należy odpowiednio skonfigurować. Poniżej prezentujemy zalecane ustawienia.

Po pierwsze należy upewnić się czy wtyczka została włączona – aby ją uruchomić należy zaznaczyć opcję enabled.

Home title – czyli tytuł strony

Bardzo istotny element konfiguracji wtyczki. Roboty indeksujące, przeszukujące twoją stronę www na pewno wezmą ten element pod uwagę – ma to ogromny wpływ na pozycję w wyszukiwarkach. Warto więc odpowiednio go wypełnić.

np. Narzędzia dla stron internetowych – tutoriale

Blogerzy zdając sobie sprawę z ważności tytułu strony www często „przeładowują” go słowami kluczowymi. Pamiętaj jednak, że strona ma służyć przede wszystkim ludziom, nie robotom. Tytuł powinien zamknąć się w 60 znakach. Słowa bliżej początku tekstu mają większe znaczenie.

Home description czyli opis strony

Opis powinien zawierać się w 160 znakach. Jest to wartość wyświetlana przez większość wyszukiwarek. Stworzenie odpowiedniego opisu nie jest łatwe, warto się jednak do tego odpowiednio przyłożyć. Opis pojawi się pod tytułem strony w wynikach wyszukiwania (SERP) i ma decydujący wpływ na decyzję o odwiedzeniu strony przez internautę przychodzącego do nas z wyszukiwarki. W chwili obecnej przyjmuje się, że opis nie ma wpływu na indeksację strony www.

Home keywords czyli słowa kluczowe

Słowa kluczowe pozwalają na identyfikację treści zamieszczonych na stronie www. Powinny dawać wgląd w treści zamieszczone na stronie. Jeżeli posiadamy na naszym blogu wyszukiwarkę, będą skutecznym wsparciem wyszukiwania pożądanych treści.

Co dalej…

W kolejnych ustawieniach bardzo efektywne może okazać się wyeliminowanie dodawania tytułu strony głównej do tytułów artykułów oraz podstron. Tytuł strony głównej dodany do tytułu podstron i postów powoduje, że wydłuża się on nadmiernie, a jego moc zostaje osłabiona. Warto zatem wprowadzić w tych polach odpowiednie modyfikacje:

optymalizacja strony www

All in one SEO

Dodawanie artykułów

All in one SEO dodaje własne pola tekstowe w momencie dodawania nowych artykułów. Pola te umożliwiają wprowadzanie wszystkich wymienionych wyżej elementów dla każdego nowego artykułu. Warto jest zatem wprowadzać je każdorazowo. Pomaga to we właściwej indeksacji treści co jest oczywiście nie bez wpływu na pozycję w wyszukiwaniach.

Skomentuj


Komentarzy: 5 do “Konfiguracja wtyczki All in one SEO dla WordPress”

 1. Eldo pisze:

  z tymi titlami dla postów to faktycznie warto wiedziec

 2. sink pisze:

  warto jeszcze odpowiednio skonfigurować wtyczkę pod DC

 3. tomek pisze:

  Dopiero zakładam blog i właśnie zamontowałem tą wtyczkę mam nadzieje ze zadziała

 4. Łukasz pisze:

  Dziękuje za pomoc. Uzyskałem informacje, które pomogły mi właściwie skonfigurować wtyczkę all in seo one. Poprzednio zostałem wprowadzony w błąd przez jednego „maga” na youtube, który radził jak to zrobić… A nie wiedział, że trzeba zmienić wpisy w tekstach. Przez co nie mogłem dodawać oddzielnych tytułów, fraz i opisów SEO na każdej stronie.
  Co to jest DC?

 5. Maciej pisze:

  Ubogi ten opis. Proszę o więcej.

Skomentuj