Kategorie wpisu: Narzędzia, Pluginy, Polecane, Wordpress
Pluginy reklamowe dla WordPress

Pluginy reklamowe dla WordPress

Post Rating

Strony www oparte o system WordPress dysponują możliwością podłączenia szeregu wtyczek rozszerzających ich funkcjonalność. Jest oczywistym, że każdy kto inwestuje swój czas oraz pieniądze (domena, hosting itp.) w stronę internetową chciałby, aby koszty były mniejsze od przychodów.

W osiągnięciu tego celu pomóc mogą nam pluginy odpowiedzialne za zarządzanie wyświetlaną w treści strony reklamą. Pluginów reklamowych dostępnych na stronach WordPressa jest całe mnóstwo. Postanowiliśmy zaprezentować Wam dziś naszą polecaną listę wtyczek reklamowych. Prezentujemy ją poniżej:

 • Easy Adsense – prosta w obsłudze wtyczka odpowiadająca za wyświetlanie reklam pochodzących z sieci Adsense. Jeżeli decydujemy się tylko na tą sieć powinna się świetnie sprawdzić. Umożliwia dodawanie reklam w pasku bocznym, stopce, nagłówku oraz z treści artykułów. Bardzo przydatne narzędzie.
 • WP125 – wtyczka wspomagająca zarządzanie reklamami wprowadzanymi bezpośrednio przez użytkownika. Pozwala umieścić blok reklam o wymiarach 125px x 125 px. Po zainstalowaniu w panelu administracyjnym pojawi się nowa zakładka z opcją zarządzania reklamami – przydatną opcją jest możliwość wprowadzenia daty po której reklama wygasa.
 • Ozh’s Who Sees Ads – zaawansowany plugin zarządzania reklamami. Do najciekawszych opcji należy możliwość ustalenia sposobu i typu (np. Adsense) wyświetlania reklam dla różnego typu użytkowników (pochodzący z wyszukiwania, stałych czytelników, przeglądających posty archiwalne itp.). Reklamy mogą być dodawane zarówno w artykułach jak i np. w sidebarze.
 • WP Bannerize – to manager reklam banerowych. Prosty w obsłudze, choć w momencie testowania nie do końca dobrze przetłumaczony (na angielski, polskiej wersji brak). Wyposażony w możliwość ograniczenia liczby wyświetlanych reklam.
 • Another WordPress Classifieds Plugin – całkiem zaawansowany moduł ogłoszeniowy z możliwością instalacji dodatkowych płatnych rozszerzeń. Wersja podstawowa umożliwia dodawanie sekcji ogłoszeniowych do strony www. Istnieje możliwość pobierania opłaty (paypal) za dodawanie ogłoszeń. Wtyczka wyjątkowo przydatna, z możliwością dostosowania wielu opcji, choć nie najprostsza w obsłudze.
 • Sponsor Ad Management – wtyczka zarządzająca reklamami sponsorów naszej strony www. Umożliwia między innymi śledzenie reklam powiązanych ze sponsorami, ilości kliknięć w reklamę, prowadzenie harmonogramu wyświetlania.
 • Post Layout – wtyczka umożliwiająca wprowadzenie reklam pochodzących z np. AdSense w treści artykułów umieszczanych na stronie www. Prosty w użytku plugin – osobiście polecałbym jednak Easy AdSense.
 • Advertising Manager – wtyczka umożliwiająca zarządzanie reklamami pochodzącymi z różnych sieci reklamowych. Ciekawą opcją jest możliwość rotowania wyświetlanych reklam (na przemian z różnych sieci). Plugin wspiera wiele sieci reklamowych oraz jest wyposażony w ciekawe opcje zarządzania. Dobra pozycja.
 • Ads For Old Posts – manager reklam dla artykułów archiwalnych. Reklamy są wyświetlane w postach dopiero po osiągnięciu przez nie określonego przez użytkownika wieku.
Skomentuj


Komentarzy: 8 do “Pluginy reklamowe dla WordPress”

 1. Siux pisze:

  bardzo dobry zestawik, kilka z tych wtyczek znam, a pozostałe będę zaraz testował

 2. Witam ,tak jak kolega wyżej napisał dobry zestaw wtyczek .Jednak początkujący będą mieć problem z wyborem odpowiedniej wtyczki. Mam pytanie bo widzę że jest pan dobry w tym temacie,może pan wymienic swoje wtyczki które są na pana stronie , to napewno ułatwi wybór.Dziekuję
  Pozdrawiam RafałJózefiak
  Może się przyda polecam http://zarabiaj10tysiecy.pl

 3. Manusfortis pisze:

  @Rafał Józefiak
  Wielką zaletą wordpressa jest łatwość jego obsługi, nawet osoba nie posiadająca rozbudowanej wiedzy powinna być w stanie poradzić sobie z obsługą wtyczek (przynajmniej większości z nich).
  Na tej stronie www zainstalowanych jest kilkanaście wtyczek – myślę, że nie ma sensu wszystkich wymieniać.

 4. Michael pisze:

  Dobry zestaw wtyczek kilka z nich używam na swoich blogach ;)

 5. Lissabb pisze:

  Proszę o pomoc, ponieważ nie mogę znaleźć miejsca gdzie skonfigurować wtyczkę WP125. Kiedyś to robiłam, ale teraz za nic nie mogę tego znowu znaleźć. Już się głowię z dwie godziny i nigdzie tego nie ma…

 6. Adrian Bysiak pisze:

  Właśnie takiego spisu mi brakowało, bo czasami testowanie masy wtyczek, które są dostępne w wordpressie, staje się nużące. Dzięki za świetną ściągawkę.

 7. Deawu pisze:

  Fajny zestaw, przydała by się jeszcze wtyczka która pokazuje wyskakujące okienko z reklamą Ad Sense, pozdrawiam

 8. d.c.s.trappers pisze:

  Wita. A którą by Pan polecił wtyczkę, która nie działa z Adsense? Ponieważ moje konto adsense zostało zablokowane przez jednego członka rodziny, gdyż klikał na reklamy na moich filmach na YouTube ;( – za cholerę nie chcą mi tego konta odblokować. Będę wdzięczny za pomoc

Skomentuj