Kategorie wpisu: Wordpress
Potęga WordPressa

Potęga WordPressa

WordPress jest obecnie chyba najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Do czego jest wykorzystywany? Dawno już upadł mit, że na WordPressie można tworzyc jedynie blogi. Obecnie coraz częściej kreuje się także wizję wordpressa jako całkiem skomplikowanego portalu na dowolny temat. Może nie jest on tak skomplikowany jak Drupal, jednak jest zdecydowanie prostszy w budowie a jego możliwości także są spore.

Coraz częściej buduje się więc na WordPressie całkiem poważne strony internetowe co pozwala nam przystosować się do działań, które chcemy osiągnąć. Do tego coraz częściej powstają profesjonalne szablony wraz z całymi pakietami wtyczek, które pozwalają wykorzystać w pełni potencjał tego CMSa. Jedyne co boli wiele osób to standardowa próba odejścia od WordPressowego stylu budowy stron. Jest to co prawda możliwe, ale bardzo rzadko można spotkać porządne szablony, które wykorzystują to. WordPressowe naleciałości to ciągle wielki problem dla twórców portali internetowych. Są jednak projektanci szablonów, którzy walczą z tym trendem i starają się wyprowadzić WordPress na nową drogę działania. Taką firmą jest na przykład Elegant Themes. Panowie robią naprawdę porządne szablony za niewielką cenę, które cieszą się sporym braniem. W ofercie mają templatki umożliwiające przeobrażenie wordpressowego stylu bloga w portal ogłoszeniowy, galerie zdjęć, a nawet w sklep internetowy.

Możliwości WordPressa są więc ogromne. Wszystko to daje nadzieje na to, że sam system oprócz świetnego bloga będzie także wspaniale się rozwijać jako portalowy system zarządzania treścią. Wiadomo, że na rynku darmowych skryptów nie ma sobie równych.

Skomentuj


Komentarzy: 3 do “Potęga WordPressa”

  1. Paweł Mąka pisze:

    WordPress to w tej chwili blogi, katalogi, precle, strony przechwytujące, strony sprzedażowe, zamknięte platformy szkoleniowe i kto wiec co jeszcze. Możliwości tyle ile ludzi korzystających :)

    P.S Jest gdzieś RSS?

  2. Manusfortis pisze:

    Paweł, wyłączyłem RSSa bo nie był konieczny, ale skoro pytasz o niego to może pora włączyć go z powrotem :)

  3. WordPress jest prosty, ale ma jednocześnie bardzo duże możliwości rozbudowy. Instalujesz bloga, ale jednym kliknięciem myszki (BudyPress) możesz mieć portal. Kupujesz inną wtyczką i masz sklep, jeszcze inną i jesteś właścicielem katalogu itd.

Skomentuj