Kategorie wpisu: Grafika, Narzędzia, Polecane, Webdesign
WhatTheFont – sprawdź jaka to czcionka

WhatTheFont – sprawdź jaka to czcionka

Post Rating

Każdy designer wie jak żmudne jest często dobranie odpowiedniej czcionki przy kreacji layoutu strony www lub innego projektu graficznego. Często zdarza się tak, że inspirują nas czcionki zauważone podczas przeglądania innych projektów, surfowania w sieci czy po prostu zauważone gdzieś na ulicy. Dlatego warto być zawsze wyposażonym w aparat fotograficzny lub telefon z aparatem i archiwizować wszelkie inspirujące nas czcionki. A do indentyfikacji danej czcionki posłuży nam bardzo przydatne narzędzie What The Font, które umożliwia identyfikację fontów na podstawie plików graficznych. Wystarczy uploadować zdjęcie przedstawiające  poszukiwaną czcionkę, a system zwrotnie zaproponuje podobne czcionki. Od tego jak precyzyjnie wykonane jest zdjęcie czionki zależy trafność fontów zaproponowanych przez system.

Narzędzie wraz z informacjami jak zoptymalizwać zdjęcia czcionek, aby system najtrafniej zidentyfikował dany font znajdziesz tutaj.

Skomentuj


Komentarzy: 6 do “WhatTheFont – sprawdź jaka to czcionka”

 1. sauber pisze:

  wielkie dzieki za tego linka – po prostu rewelacja – oszczedziłem mnóstwo czasu na dochodzenie czcionki, która miałem w projekcie – teraz idzie to znaczne szybciej

 2. Grzegorz pisze:

  no faktycznie – bardzo dobry link

 3. zaki pisze:

  nie pokazał mi dokładnie tej czcionki, której szukałem, ale i tak znacznie przyspieszył mi prace – dobra rzecz

 4. eli63 pisze:

  Rewelacja. Czego to ludzie nie wymyślą. 3 kroki i po bólu. Dziękuję za link.

 5. qwerty pisze:

  Gdzie ten link

 6. Jacek pisze:

  Tak na marginesie jeśli nie chce się Wam szukać darmowych fontów (tych z licencją komercyjną) to na stronie http://www.darmowefonty.pl co i rusz wskazywane są takie fajne fonciki wyszukane z oferty MyFonts.

Skomentuj