Kategorie wpisu: Biblioteki, Grafika, Webdesign
Wyszukiwarka ikon

Wyszukiwarka ikon

Post Rating

Jak ważne są obszerne biblioteki z elementami graficznymi wie każdy grafik-projektant. Realizując projekt strony www, plakatu, ulotki lub folderu dobrze jest czasami wyposażyć go w ciekawe, intrygujące ikony.

Zakup gotowych materiałów graficznych takich jak zdjęcia, ikony, tła, tekstury na serwisach oferujących prawa autorskie do nich może być sporym wydatkiem i obciążeniem dla budżetu. Istnieją oczywiście serwisy darmowe, jednak jakość oferowanych tam grafik nie zawsze odpowiada ambicji lub potrzebom projektanta.

Dokąd więc można się jeszcze udać w poszukiwaniu ikon na potrzeby projektów graficznych?

Natknąłem się ostatnio na bardzo ciekawą stronę www o wiele mówiącej nazwie – FindIcons. Portal na swojej stronie głównej informuje, że w bazie znaleźć można 300 tysięcy darmowych ikon.

Faktycznie przeglądając zasoby znaleźć można naprawdę sporo ciekawego contentu. Projektując np. stronę www z całą pewnością da się tutaj znaleźć interesujące ikony, które pozwolą nam wzbogacić i ulepszyć szatę graficzną.

Strona www FindIcons posiada intuicyjną, prostą nawigację i z całą pewnością każdy kto na nią trafi bez problemu poradzi sobie ze znalezieniem poszukiwanych materiałów.

Skomentuj


Skomentuj