Kategorie wpisu: Polecane, Tutoriale, Webdesign
Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu

Jak zarobić na blogu? Kiedy zamieścić reklamy? Jaki system reklamowy wybrać? O czym pisać, żeby naszą stronę www odwiedzało jak najwięcej osób? Gdzie umieścić reklamy, aby trafiły do jak największego grona odbiorców?

Te wszystkie oraz wiele innych pytań towarzyszy wielu osobom prowadzącym strony www z blogami. Pisanie bloga to zazwyczaj hobby i przyjemność nie wykonywana dla celów zarobkowych, warto jednak przy okazji (skoro i tak się postuje) spróbować też na tym zarobić. Najprawdopodobniej nie będą to jakieś oszałamiające kwoty, ale zawsze mogą pomóc w chociażby obniżeniu rachunku za hosting lub domenę.

Tworząc nowego bloga początkową energię poświęcić powinniśmy przede wszystkim na przygotowanie atrakcyjnej szaty graficznej oraz niezbędnych funkcjonalności. Estetyczny, ładny projekt z intuicyjnym, przejrzystym sposobem nawigacji zapewni odwiedzającym komfort przeglądania podstron, a schludna grafika … no cóż – chyba każdy woli coś ładnego niż brzydkiego. Pamiętać należy, że pierwsze wrażenie pozostaje na zawsze!

Następnie zabrać można się za tworzenie odpowiedniego contentu, a więc treści – ciekawe, merytoryczne, składne gramatycznie i stylistycznie artykuły zapewnią stronie odpowiedni traffic, a więc odwiedzających.

Dopiero wtedy warto pomyśleć o reklamie. Osobiście doradzałbym korzystanie z googlowego systemu reklamy Adsense – jest on niezwykle prosty w obsłudze, a dodatkowo możliwość korzystania z darmowych wtyczek (dla większości popularnych systemów blogowych) powoduje, że naprawdę może zrobić to każdy.

Popularne blogi generujące sporą ilość odwiedzin potrafią przynieść całkiem spory przychód dla swojego właściciela. Równocześnie jednak zazwyczaj jest tak, że blogger angażuje w ich prowadzenie dużo czasu i wysiłku, więc zalecałbym nie oczekiwać zbyt wygórowanych wyników.

Skomentuj


Skomentuj